تعمیرات تخصصی لباس

تعمیرات تخصصی انواع لباس توسط افراد مجرب در مستر خیاطی صورت می‌گیرد جهت دریافت مشاوره و یا سفارش دوخت با ما در ارتباط باشید.

تعمیرات تخصصی انواع لباس

همانطور که می‌دانید، خیاطی دیگر فقط به معنای دوخت لباس نیست، امروزه مغازه‌های خیاطی بیشتر به کار تعمیرات لباس می‌پردازند تا دوخت لباس به همین خاطر ما قصد داریم تا انواع تعمیرات لباس را به شما توضیح دهیم.

تنگ کردن لباس

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که لباستان برای‌تان بزرگ شود، این اتفاق ممکن است با کم کردن وزنتان رخ دهد یا این‌که لباستان بعد از مدتی برای تان کمی بزرگ شود و یا بعد از خرید یک لباس تازه نیاز باشد تا مقداری آن را تنگ کنید، برای این‌کار باید به خیاط مراجعه کنید.
قسمت‌هایی از لباس که معمولا نیاز به تنگ کردن دارند:

  • تنگ کردن قسمت کمر شلوار
  • تنگ کردن دمپا شلوار
  • تنگ کردن پیراهن
  • تنگ کردن کت و شلوار
  • تنگ کردن پالتو

اگر خیاط تان حرفه ای باشد هر نوع لباسی را برایتان تنگ خواهد کرد

کوتاهی قد

یکی دیگر از رایج ترین نوع تعمیرات لباس کوتاهی می‌باشد، ممکن است که شما بعد از مدتی بخواهد تغییری در لباسی که دارید بدهید، برای اینکار بهترین راه حل کوتاه کردن آن است، اما برای انجام این کار باید دقت کنید.
لباسی که کوتاه شود، دیگر به حالت اول خود باز نمیگردد و این ممکن است باعث شود شما دیگر نتوانید از آن استفاده کنید.

کوتاهی قد شلوار

سایزبندی لباس ها برای خود قوانینی دارد.اما نمیدانم چرا، هنگام خرید شلواری جدید در ایران، درصد کمی از شلوار ها تماما اندازه مان است و نیاز به خیاطی و کوتاهی قد ندارد، به همین دلیل زمانی که قصد خرید شلوار جدید را دارید احتمالا برای کوتاهی قد آن باید به یک خیاط مراجعه کنید، گاهی اوقات هم برای به روز نگه داشتن ظاهر خود می‌توانید به خیاطی مراجعه کنید، مثلا این روز ها شلوار های دمپا پاکتی و دمپا کوتاه بسیار زیاد شده است.
شما می‌توانید بجای خرید شلوار جدید، دمپای شلوارهای قدیمی خود را بروز کنید.

کوتاهی قد کت

کت یکی از لباس هایی است که تعمیرات آن سخت است، برای همین اگر دوست دارید که کمی قد کتتان را کوتاه کنید و یا حتی آن را تنگ کنید، بهتر است آن را به یک خیاطی مطمئن بسپارید.

رفو کردن

یکی از رایج ترین نوع تعمیرات لباس رفو کردن است، اگر قسمتی از لباستان پاره شده باشد، از طریق رفو کردن می‌توانید آن قسمت را بپوشانید.

رفو کردن چند نوع دارد که بسته به میزان پارگی، و جنس پارچه متفاوت است، نکته ای که وجود دارد این است که رفو کردن معمولا برای لباس های جین قابل انجام است.

One thought on “تعمیرات تخصصی لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس درواتساپ