خانم هادر خرید مانتو ابتدا به رنگ آن توجه میکنند سپس به طرح و مدل آن و در انتها پارچه ی آن را ارزیابی میکنند اگر تمامی این سه مرحله با موفقیت انجام شوددرخواست پرو داده میشود .مانتوهایی که کاربرد روزانه دادند باید دارای تن خور مناسب باشد به این معنی که دیت و پا گیر نباشد ،دارای جیب باشد و از دکمه با زیپ در آن استفاده شده باشد .پارچه ی آن از نوع پارچه ی چروک نباشد چون اتو کردن مداوم مانتویی که هر روزه بر تن میکنید کاری بسیار خسته کننده است و توصیه ی بعدی این است که پارچه ی مانتوی شما نباید پرز و کرک به خود بگیرد در این صورت هرروز باید در صدد تمیز کردن آن باشید
مدل مانتو هم باید متناسب با اندام شما باشد اگر پایین تنه ی چاقی دارید از مدل هایی استفاده کنید که پایین تنه ی گشا داشته باشدو بالعکس اگر بالا تنه ی چاق دارید از مدل های راسته گشاد استفاده کنید .
در مورد قد مانتو باید گفت اگر فردی کوتاه قد هستید قد مانتوی شما نباید از زیر زانو بالاتر برودو اگر فردی قد بلند هستید هم این نکته صادق است .
برای افرادی که دارای شکم بزرگ هستند توصیه میکنیم از خرید مانتوهایی که در قسمت کمر تنگ هستند اجتناب کنند مانتوهایی که در قسمت کمر و میانی بدن جیب یا پلیسه نداشته باشد مناسب تر است.افرادی که اضافه وزن دارند باید از مانتوهایی که با نقش های راه راه افقی و شطرنجی دارند استفاده کنند .
خانم هایی هستند که سینه ی آنها کوچک است برای بزرگ نشان دادن آن در زیر مانتو باید گفت از مانتوهایی که روی قسمت سینه ی آنها با سنگ یا هر چیز دیگری تزئبن شده استفاده کنن تزئبنات باعث بزرگ دیده شدن سینه شما میشود.
افراد قد بلند و قد کوتاه هم باید مواردی را در هنگام تهیه ی مانتو در نظر بگیرند .مثلا افرادی که قد بلند هستند مانتوهایی رو بپوشند که از دورنگ در آنها استفاده شده باشد .استفاده از مانتوهای کمر دار برای این افراد مناسب است و برای افراد کوتاه قد پوشیدن مانتوی بلند باعث میشود قد آنها کوتاهتر به نظر برسد .پوشیدن مانتوی گشاد و کلوش هم آنها را کوتاه تر نشان میدهد .

مانتو یکی از اصلی ترین لباسهای خانم های ایرانی به شمار میرود، از مهمترین مواردی که برای داشتن یک مانتو خوب باید در نظر داشت جنس پارچه و مدل آن است.
این روزها به خاطر تنوع زیاد پارچه و مدل های مانتو انتخاب یک مانتو که با سلیقه همه خانمها هماهنگ باشدسخت‌تر شده است. بارها این اتفاق افتاده که شما از مدل مانتویی خوشتان آمده و پارچه آن را دوست نداشتید و یا بر عکس پارچه آن کار را دوست داشتید و از مدلش راضی نبودید.
در این مواقع بهترین پیشنهاد برای شما دوختن مانتو است، شما میتوانید با پارچه دلخواه خود به راحتی هر مدلی را که به آن علاقه دارید را بدوزید.
البته در این قسمت باید یادآور شویم که داشتن یک خیاط خوب و حرفه ای مسئله‌ای مهم و حیاتی است چرا که فقط در این حالت می‌توانید به خواسته‌های خود یعنی داشتن یک مانتو حرفه‌ای و شیک برسید.
ما در مجموعه مستر خیاطی با طراحان و خیاطان حرفه‌ای این امکان را به وجود آوردیم تا شما بتوانید به راحت‌ترین شکل ممکن هر مدلی را که در ذهن خود دارید را اجرایی کنیم.
مستر خیاطی با خدمات اندازه گیری و پرو در منزل و یا محل کار شما و با دادن مشاوره برای انتخاب جنس و مدل پارچه این امکان را به شما میدهد که به راحتی مانتو دلخواه خود را داشته باشید.

۱ . مانتوهای عبایی و کیمونو
۲. مانتوهای ساده (یقه گرد-یقه هفت )
۳. مانتوهای کتی با برش های صاف و عصایی
۴. مانتوهای یقه دار ( انگلیسی ، آرشال ، آمریکایی و غیره )

مستر خیاطی/ خیاطی انلاین